Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Logowanie

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

04916588
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
2015
1851
2015
48577
62502
4916588

Sprzątanie świata

21 września dzieci ze świetlicy brały czynny udział w „Sprzątaniu Świata”. Uczniowie cały tydzień dowiadywali się, dlaczego i w jaki sposób należy segregować śmieci, co można zrobić z niepotrzebnych rzeczy, co to znaczy być „eko”, oraz czym jest recykling.

Czytaj więcej...

Dzień Papieski

15 października obchodziliśmy w świetlicy XVIII Dzień Papieski - Promieniowanie Ojcostwa. Dzień papieski jest obchodzony w Polsce od 2001r. jako dzień wdzięczności i promocji nauczania Jana Pawła II. Święto to przypada w niedzielę przed 16 października, czyli rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

Czytaj więcej...

Akcja charytatywna dla "Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt - Disel"

4 października w Świetlicy obchodziliśmy "Światowy Dzień Zwierząt".  Dzień ten został ustanowiony w 1931r.  i ma na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić wszystkim, że zwierzę nie jest rzeczą, tylko istotą, która czuje i ma swoje prawa. Z tej okazji dzieci poznawały prawa zwierząt, dowiadywały się,  jak należy dbać o zwierzęta oraz co robić, gdy widzimy zwierzę potrzebujące  pomocy.

Czytaj więcej...

Policja w świetlicy

13 września 2018r. naszą świetlicę odwiedziła pani policjant z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim, która rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie na ulicy oraz w domu. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznego podróżowania, zachowania na drodze oraz podczas jazdy rowerem.

Czytaj więcej...

Spotkanie ze strażakiem

10 maja 2018 roku świetliczaki uczestniczyły w spotkaniu z panem Marcinem Rackim – strażakiem Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ciechocinku, KP PSP w Aleksandrowie Kujawskim. Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom, jak odpowiedzialny jest zawód strażaka. Świetliczaki dowiedziały się, że praca strażaka jest ciężka i trudna, a czasami bardzo niebezpieczna. Poznali zadania i obowiązki oraz predyspozycje, jakie powinien posiadać kandydat na strażaka.

Czytaj więcej...