Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Aplikacja mobilna (android)

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

04705207
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
907
1136
12968
46132
70407
4705207

twoje IP: 54.224.91.58

"Pierwsza pomoc" w świetlicy

13 kwietnia 2018 roku w naszej świetlicy szkolnej odbyły się bardzo ciekawe zajęcia, gościem Świetliczaków był pan Marcin Świątkowski – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa. Głównym celem spotkania było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny „Zima”

Z przyjemnością informuję, że drugi etap konkursu plastycznego tym razem o tematyce zimowej został rozstrzygnięty. 2 marca jury w składzie: pani Agnieszka Szymańska, pani Justyna Sikora oraz pani Monika Dąbrowska rozstrzygnęło ten etap i wybrało laureatów. Oto wyniki drugiego etapu: I miejsce – Aleksander Ryniecki, klasa I a, PSPTS im. Św. Jana Bosko II miejsce – Alicja Racka, Przedszkole Niepubliczne Bim – Bam – Bino III miejsce – Amelia Wencel, Przedszkole Samorządowe Nr 1 im. Juliana Tuwima

Czytaj więcej...

I Świetlicowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

I Świetlicowy Konkurs Kolęd i Pastorałek 23 stycznia 2018 roku odbyła się I edycja Świetlicowego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy solistów i duety. Wzięło w nim udział łącznie 14 uczniów. Głównym celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Czytaj więcej...

Bal karnawałowy w świetlicy

2 lutego 2018r. w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy. Celem zabawy było rozwijanie w dzieciach różnych sposobów ekspresji ruchowej i muzycznej oraz wyzwolenie pozytywnych emocji podczas wspólnej zabawy. Świetliczaki przebrane za postaci z bajek, zwierzątka i postaci fantastyczne bawiły się do godz.15.00. Zabawę uświetniło „zamykanie” dzieci w dużej bańce mydlanej, co sprawiło im niesamowitą frajdę.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia

28 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Świetliczaki z uwagą wysłuchały opowiadania dotyczącego misiów. Wykonały piękne prace plastyczno-techniczne - wyklejały kaszą kontury misia oraz „układały misia” i przyklejały go na kartki w towarzystwie pluszowych przyjaciół. Słuchały i śpiewały piosenki o misiach, a także brały udział z zabawach ruchowych z muzyką. Bawiliśmy się wspaniale!