Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Aplikacja mobilna (android)

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

04705262
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
962
1136
13023
46187
70407
4705262

twoje IP: 54.224.91.58

Osiągnięcia - liceum

Rok szkolny 2017/18

 

XX Ogólnopolska Olimpiada WIEDZY O PRAWIE

 

prowadzący mgr Aneta Doligalska

Finalista: Anna Pawłowska – kl. III a LO

 

 

 

Rok szkolny 2016/17

 

 

Matematyka

 

Konkurs ‘Kangur” – wyróżnienia - Nicola Błachowiak (liceum)

 

 

Inne

 

Konkurs Interpretacji Teatralnej w „Baju Pomorskim” – Maciej Andryszewski – wyróżnienie

 

                                                                                                                      (op. A. Szymańska)

 

 

Wychowanie fizyczne

 

Spartakiada Szkół Salezjańskich w Pile – piłka nożna– I miejsce

 

                                                                          Piłka siatkowa dziewcząt– I miejsce

 

 

 

Rok szkolny 2015/16

 

 

Sukcesy w konkursach i olimpiadach w LOTS wg klas:

 

 

I A LO

 

Kłos Damian – I miejsce w „Biegu im. E. Grzymały”

 

I B LO

 

Andrzejewski Kamil 

 

Bajdalski Mikołaj                                                                                                     

 

Kwiatkowski Bartosz

 

Lityński Mikołaj

 

Piotrowski Damian

 

Sygit Ola

 

Sygit Kacper

-   I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej LOTS o Puchar Dyrektora Szkoły

 

I C LO

 

 

 

Jan Lewandowski – I nagroda w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Życie

 

                                 Konsekrowane w oczach dzieci i młodzieży” – Warszawa 2016

 

 

 

Rok szkolny 2013/14

 

OLIMPIADA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO: prowadzący mgr Monika Chojnacka

Finalista: Jan Klamecki

 

 

 

Rok szkolny 2012/13

 

 

KONKURS WIEDZY O ZDROWIU (etap powiatowy): prowadzący mgr Anna Marcińczyk

 

Uczniowie: Joanna Wiśniewska III b i Adrian Biernaciak II b (op. mgr Anna Marcińczyk)

 

 

OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ: prowadzący mgr Anna Marcińczyk

Uczniowie: Katarzyna Banaszczyk III b i Amelia Zaremba III b (op. mgr Anna Marcińczyk)

zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ.

 

OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO: prowadzący mgr Zbigniew Ostrowski

Uczniowie: Daria Fabisiak II a, Oliwia Kujawińska II a i Krzysztof Jaromirski II a (op. mgr Zbigniew Ostrowski)

zakwalifikowali się do okręgowych pisemnych eliminacji OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO.

 

III EDYCJA KONKURSU WIEDZY O ZDROWIU WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO:

prowadzący mgr Anna Marcińczyk

Uczniowie: Joanna Wiśniewska III b i Adrian Biernaciak II b

zakwalifikowali się do etapu rejonowego Konkursu o Zdrowiu woj. kujawsko-pomorskiego.

 

OLIMPIADA BIOLOGICZNA: prowadzący mgr Anna Marcińczyk

 

Uczniowie: Katarzyna Banaszczyk III b, Joanna Wiśniewska III b i Adrian Biernaciak II b (op. mgr Anna Marcińczyk)

zakwalifikowali się do zawodów II stopnia XLII OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ.

 

OLIMPIADA GEOGRAFICZNA: prowadzący mgr Anna Rogalska i mgr Monika Chojnacka

 

Uczniowie: Aleksander Strapagiel II cPiotr Cieślewicz II c, Kamil Smolak II c, Oliwia Kujawińska II a (op. mgr Anna Rogalska);                                                                                    
Jakub Oczachowski I b (op. mgr Monika Chojnacka)

 zakwalifikowali się do II etapu XXXiX OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ.

 

JĘZYK NIEMIECKI: prowadzący mgr Monika Chojnacka

 

- Jan Klamecki I b – uczestnik etapu okręgowego konkursu Poliglota w Liceum pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

 

 

Rok szkolny 2011/12

 

WOS: prowadzący mgr Aneta Doligalska

 

- Marta Wiśniewska kl.  II A - II miejsce w internetowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej szkół województwa kujawsko-pomorskiego

 

Biologia: prowadzący mgr Anna Marcińczyk

 

- Katarzyna Jaroszewska, Agnieszka Biniak kl. III b i Dominik Jaworski kl. Ib - uczestnicy Wojewódzkiego etapu XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

 

- K. Banaszczyk kl. II b i A. Biernaciak kl. Ib - I miejsce w szkolnej II edycji Konkursu Wiedzy o Zdrowiu

 

Geografia: prowadzący mgr Anna Rogalska

Oliwia Kujawińska (Ia), Katarzyna Lipowska (Ic), Piotr Cieślewicz (Ic) i Kamil Gradowski (Ic) - uczestnicy Etapu Okręgowego XXXVIII Olimpiady Geograficznej

 

 

 

Rok szkolny 2010/11

 

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

 

  • JĘZYK POLSKI

*    VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI „Na św. Walentego… - Różne oblicza miłości” –  III miejsce dla Pawła  Błocha
(op. mgr  Zyta Kulesza) za pracę „Requiem dla życia – Przez życie do śmierci – Przez miłość do życia”,

organizowany przez Urząd Miasta Chełmna i Katolickie Liceum i Gimnazjum Księży Pallotynów w Chełmnie.

  • CHEMIA

*    ETAP OKRĘGOWY

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY na UMK w TORUNIU – Agata Sienkiewicz,  Remigiusz Przekwas
(op. mgr Wiesław Rybka).

  • WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

*     ETAP OKRĘGOWY

OLIMPIADA WIEDZY O PAŃSTWIE I PRAWIE – Filip Błajet, Aleksandra Włodarczyk, Aleksandra Sygit,

Paula Przybysz, Zbigniew Skrucha (op. mgr Aneta Doligalska).

*    ETAP OKRĘGOWY

OLIMPIADA O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM - Zbigniew Skrucha, Aleksandra Włodarczyk
(op. mgr Aneta Doligalska).

  • BIOLOGIA

*    ETAP WOJEWÓDZKI

XXVI  EDYCJA  OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ - Katarzyna Jaroszewska, Agnieszka Biniak
(op. mgr Anna Marcińczyk).

 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

  • WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

ETAP OKRĘGOWY

KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM – Marta Sikorska, Filip Błajet
(op. mgr Aneta Doligalska).

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

 

Indywidualne biegi sztafetowe  dziewcząt i chłopców

Awans do szczebla wojewódzkiego

 

Wojewódzkie indywidualne biegi sztafetowe

 

Sztafetowe biegi przełajowe

* Etap powiatowy

- I miejsce - awans do szczebla wojewódzkiego

 

Wojewódzkie biegi przełajowe

Udział chłopców i dziewcząt

 

 

VII Spartakiada szkół salezjańskich

I miejsce piłka siatkowa dziewcząt

II miejsce piłka nożna chłopcy

 

Regionalna Liga Piłki Siatkowej Kobiet

Liga w trakcie rozgrywek ,aktualne wyniki na stronie szkoły

 

LICEALIADA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT:

*  Etap powiatowy – I miejsce

*  Etap wojewódzki – ćwierćfinał -  I miejsce

*  Etap wojewódzki – półfinał -  II miejsce

 

Festyn sportowy „Nastolatków wyczyny bez alkoholu i nikotyny”

800 m dziewcząt I miejsce

1000m chłopców I i II miejsce

Rzuty do kosza I miejsce

Piłka nożna II miejsce

 

Mistrzostwa Inspektorki Pilskiej im. Św Wojciecha Przeczno

Piłka nożna V miejsce

 

Noworoczny turniej piki siatkowej  klubów sportowych w Ciechocinku

IV miejsce kobiet