Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Logowanie

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

05329471
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
152
872
5022
14614
33466
5329471

Statystyki

Użytkowników:
430
Artykułów:
1566
Odsłon artykułów:
1348643

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Pierwszaki w bibliotece szkolnej

"Nie chodzi, wszako o to, aby ludzie czytali, ale aby myśleli" powiedział Monteskiusz, a D. Diderot stwierdził, że "ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać". W związku z tak ważnym wpływem książki na wprowadzanie zmian w człowieku, a zwłaszcza w młodym człowieku, uczniowie z klasy 1a i 1b już w grudniu zawitali pierwszy raz oficjalnie do szkolnej biblioteki. Tutaj zapoznali się z panującymi zasadami przebywania w tym niezwykłym miejscu.

Mieli możliwość pomyszkować po regałach wypełnionych książkami, czasopismami czy encyklopediami. Uczniowie zaciekawieni otwierali kolorowe kartki, czytali samodzielnie(!) kolejne linijki, aż wreszcie po zapoznaniu się z wieloma pozycjami, wybrali dla siebie pierwsze książeczki. Pani bibliotekarka powiedziała im, jakie są warunki wypożyczania książek i jak należy o nie dbać. Dzieci uczyły się same obsługiwać czytnik, by wypożyczyć książkę. I w ten oto sposób rozpoczęły swoją wielką przygodę z najwierniejszym swoim przyjacielem - książką. Życzymy pierwszakom, aby ta ich podróż z książką trwała przez całe ich życie. Niech pobudza ich fantazję, uczy budować obrazy w wyobraźni, rozwija myślenie. Niech dostarcza im wiedzy o tym wszystkim, co ich ciekawi. Niech książka w ich życiu sprawi, że staną się mądrymi, myślącymi ludźmi. Dziękujemy pani bibliotekarce za miłe przyjęcie nas w progach biblioteki.