Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Logowanie

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

05648042
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
650
1028
2663
18309
37433
5648042

Statystyki

Użytkowników:
430
Artykułów:
1566
Odsłon artykułów:
1584989

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Program edukacji prawnej ,, Szkolny Paragraf”

11 grudnia br. uczniowie z klas 8B PSPTS i 3L PGTS uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji Court Watch Polska. Celem Programu Edukacji Prawnej ,, Szkolny Paragraf” jest podniesienie świadomości prawnej młodzieży i kształtowanie kompetencji niezbędnych do świadomego udziału w życiu publicznym. Podczas zajęć uczniowie mogli wcielić się w rolę prokuratora, adwokata, świadków, oskarżonego i aktywnie uczestniczyć w symulacji rozprawy sądowej.

Jedynie rola sędziego była pełniona przez wolontariusza Fundacji. W drugiej części spotkania młodzież grała w edukacyjną grę planszową ,,Prawopolis”, prezentującą podstawowe terminy związane z prawem i sądami. Dziękujemy pani Karolinie Smoczyńskiej, pani Klaudii Stefańskiej, pani Monice Macikowskiej i panu Karolowi Budek za zajęcia, na których mogliśmy się uczyć podstaw polskiego prawa przez zabawę oraz osobiste doświadczenie.