Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Logowanie

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

05647926
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
534
1028
2547
18193
37433
5647926

Statystyki

Użytkowników:
430
Artykułów:
1566
Odsłon artykułów:
1584905

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Ślubowanie klas pierwszych

 

22 listopada 2018 r to ważna data dla wszystkich pierwszoklasistów klasy pierwszej A i B naszej szkoły. W tym dniu odbyła się  uroczystość ślubowania i pasowania ich na uczniów.


Najpierw dzieci zaprezentowały przygotowaną część artystyczną prezentując swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Mali uczniowie pokazując, ile zdążyli się nauczyć, udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Po występie odbyła się bardzo ważna część uroczystości - najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani przez księdza Dyrektora na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim. W dalszej części uroczystości dzieci otrzymały życzenia, wręczone zostały im drobne upominki. Na koniec zostało jeszcze wykonane wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Dzieci  wraz z rodzicami i swoimi wychowawczyniami udały się na poczęstunek do swoich sal. Tam czekały na nie pyszne, pięknie przyozdobione torty  i wiele innych łakoci.
Miejmy nadzieję, że ten dzień na długo zapadnie pierwszakom w pamięci, a słowa przysięgi będą ich drogowskazem w szkolnym życiu.