Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Logowanie

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

05647878
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
486
1028
2499
18145
37433
5647878

Statystyki

Użytkowników:
430
Artykułów:
1566
Odsłon artykułów:
1584869

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

II Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Bądkowie

24 listopada 2018 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej pod hasłem „ Ojczyzno ma”.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży pieśnią patriotyczną, żołnierską, upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę oraz stworzenie możliwości zdrowego współzawodnictwa i rywalizacji uczestników.

Tegoroczny konkurs piosenki o tematyce patriotycznej wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło 36 solistów w dwóch kategoriach wiekowych: 9-12 lat oraz 13-16 lat a także 5 zespołów. Naszą szkołę reprezentowały Dorota Racka, Lena Zwierzchowska oraz Martyna Łaszczyk. W kanonie wykonywanych utworów znalazły się zarówno znane pieśni patriotyczne jak i najnowsze kompozycje. Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji podkreśliło fakt, iż wszyscy młodzi artyści zaprezentowali wysoki poziom artystyczny oraz wykazali się doskonałym przygotowaniem i ogromną wrażliwością. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy oraz statuetki. Najmłodsi nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Duet w składzie Dorota Racka i Lena Zwierzchowska zaśpiewały piosenkę „ Dziś idę walczyć mamo”- otrzymując dyplom za udział w konkursie. Lenka Zwierzchowska zaprezentowała „ Dziewczynę z granatem w ręce” otrzymując wyróżnienie w konkursie. Lenka ubrana w harcerski mundur przypomniała bohaterkę utworu, która w zielonej sukience walczy o honor i kraj, choć powinna przecież cieszyć się wolnością. Usłyszeliśmy również ciekawą interpretację piosenki „ Uwierz Polsko” w wykonaniu Dorotki Rackiej. III miejsce w kategorii wiekowej 13-16 lat otrzymała Martyna Łaszczyk za utwór „ Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

Gratulujemy naszym uczennicom uzyskanych sukcesów. Konkurs udowodnił, że takie pojęcia jak patriotyzm, Ojczyzna są bardzo ważne oraz bliskie sercom młodego pokolenia.