Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Logowanie

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

05648038
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
646
1028
2659
18305
37433
5648038

Statystyki

Użytkowników:
430
Artykułów:
1566
Odsłon artykułów:
1584987

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Jesienny misz masz w klasie 2a SP.

Uczniowie klasy II A SP tej jesieni nie próżnowali. Sezon rozpoczęliśmy przygotowywaniem surówki owocowo-warzywnej z jesiennych dobrodziejstw. Nie dość, że było zdrowo, to i pysznie. 

  Uczniowie przynieśli do naszej klasy również prawdziwe skarby, czyli bomby witaminowe ukryte w słoikach. W ten oto sposób mieliśmy okazję skosztować przepysznych dżemów, konfitur, soków, syropów, czy ogórków. Nawet klasowe niejadki skusiły się na takie rarytasy. Kilka dni później udaliśmy się na jesienne obserwacje przyrody do naszego przepięknego parku. Rozmawialiśmy o zmieniającej się aurze, budowie drzew i liści oraz zmianach jakie następują w przyrodzie. Wszystkie nasze spostrzeżenia skrzętnie notowaliśmy. Wspólnie wykonywaliśmy również doświadczenie z którego otrzymaliśmy kryształy soli.

     W listopadzie obchodziliśmy stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odwiedziły nas Panie z GBP, z którymi wykonywaliśmy kotyliony w narodowych barwach, rozwiązywaliśmy quizy, układaliśmy puzzle. Wszystko to oczywiście było związane z niepodległościową tematyką.

     Kochamy naszą piękną jesień i czekamy na zimę – na pewno będzie równie wesoło…