Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Logowanie

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

05333799
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
886
847
3579
18942
33466
5333799

Statystyki

Użytkowników:
430
Artykułów:
1566
Odsłon artykułów:
1352160

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziliśmy stolicę w 100-tną rocznicę Niepodległości Polski

Chłodnym, listopadowym porankiem, a dokładniej 7 listopada 2018 r. klasa VIII B wraz z kilkoma osobami z klas podstawowych i gimnazjalnych pod opieką p. wicedyrektor Moniki Chojnackiej, p. Joanny Monety oraz p. Krystyny Skutnik-Dorockiej wyruszyła w podróż do Warszawy. 

 

          

            Zaraz po przyjeździe do stolicy odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Można tam było osobiście przeprowadzać eksperymenty fizyczne i chemiczne, rozszerzyć również wiedzę z zakresu biologii, astronomii czy techniki. To idealny przykład nauki poprzez zabawę. Około godziny 15:30 wybraliśmy się na spacer po warszawskich Łazienkach Królewskich. Towarzyszyła nam słoneczna pogoda. Obejrzeliśmy pomniki takich osób jak Henryk Sienkiewicz, Fryderyk Chopin i Józef Piłsudski. Podziwialiśmy też piękny Pałac na Wodzie. Po obiadokolacji w restauracji hotelowej udaliśmy się do kina IMAX na seans filmowy.
            Następny dzień był bardzo słoneczny. Zaczęliśmy go od śniadania i spaceru wraz z przewodnikiem po Starym Mieście. Ten spacer dostarczył nam wielu wiadomości na temat historii naszej stolicy.
            Po wyczerpującym spacerze i odwiedzeniu Grobu Nieznanego Żołnierza, przy którym mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty, udaliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich ,,Polin”. Przybliżyło nam ono kulturę, tradycję i zwyczaje Żydów.
            Na obiad pojechaliśmy do popularnej warszawskiej galerii ,,Złote Tarasy”. Mieliśmy tam czas na odpoczynek.
            Ostatnią atrakcją w Warszawie było Muzeum Powstania Warszawskiego, dzięki któremu dokładnie poznaliśmy tragiczną historię wydarzeń z 1944 r. Mieliśmy okazję wysłuchać historii bitwy z ust samych powstańców na nagraniach wideo. Dało nam to dużo do myślenia. Obejrzeliśmy również zniszczoną stolicę z okresu II wojny światowej z lotu ptaka. Widzieliśmy też wiele eksponatów z dawnych lat np. starą broń i inne pamiątki powstańców.
            Podczas wycieczki nasza wiedza o historii Polski została znacznie poszerzona. Zintegrowaliśmy się i spędziliśmy razem cudowne chwile!