Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Logowanie

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

05333745
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
832
847
3525
18888
33466
5333745

Statystyki

Użytkowników:
430
Artykułów:
1566
Odsłon artykułów:
1352112

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Sukces Weroniki i Bartosza na konkursie w Szafarni.

XXIII WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O FRYDERYKU CHOPINIE

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 

oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

16 listopada 2018 roku w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbył się XXIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla Szkół Podstawowych. Wzięło w nim udział 13 drużyn reprezentujących szkoły z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym para naszych uczniów Weronika Boguś i Bartosz Szcerbicki z klasy VII a.

Zakres tematyczny Konkursu obejmował: życie i twórczość Fryderyka Chopina, osoby oraz miejsca związane z kompozytorem, zadanie słuchowe oraz ikonograficzne. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego (test) i ustnego (pytania otwarte). Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina oraz ukazanie znaczenia jego twórczości dla kultury i dziedzictwa narodowego. Nasi uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami i ogromną wiedzą oraz motywacją, zaangażowaniem i determinacją. Zmagania zakończyły się dla naszych uczniów wielkim sukcesem. Po dwóch etapach konkursu jury przyznało Weronice i Bartoszowi I główną nagrodę. Możemy być z nich naprawdę dumni. Nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród. Pani Dyrektor Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni zaprosiła klasę zwycięskiej drużyny- czyli VII a na Audycję Muzyczną o Fryderyku Chopinie. Konkurs zakończył krótki recital fortepianowy w wykonaniu Piotra Nowaka. Zmagania uczestników w tym arcytrudnym konkursie były dla nich miłym, kształcącym i niecodziennym doświadczeniem.

Uczestnicy konkursu:

- Szkoła Podstawowa nr 28 im. Henryka Arctowskiego w Toruniu

- Zespół Szkół im. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie

- Szkoła Podstawowa im. Dziewanowskich w Płonnem

- Publiczna Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim

- Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Inowrocławiu

- Szkoła Podstawowa w Klonowie

- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie

- Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia EDUKACJA w Toruniu

- Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem

- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią

- Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Ciechocinie

- Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Turznie

- Szkoła Podstawowa nr 7 we Włocławku