Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Logowanie

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

05221073
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
35
702
2270
16236
23223
5221073

Akcja charytatywna dla "Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt - Disel"

4 października w Świetlicy obchodziliśmy "Światowy Dzień Zwierząt".  Dzień ten został ustanowiony w 1931r.  i ma na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić wszystkim, że zwierzę nie jest rzeczą, tylko istotą, która czuje i ma swoje prawa. Z tej okazji dzieci poznawały prawa zwierząt, dowiadywały się,  jak należy dbać o zwierzęta oraz co robić, gdy widzimy zwierzę potrzebujące  pomocy.
Zorganizowaliśmy również zbiórkę karmy oraz potrzebnych rzeczy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Disel" w Wygodzie. Oglądaliśmy wzruszający film,  oczywiście z psem w głównej roli. A w czwartek z okazji Światowego Dnia Zwierząt odwiedziły nas wolontariuszki ze Schroniska - Pani Katarzyna i Klaudia Szczęsna wraz z psem Sabinką. Panie opowiedziały nam o potrzebach psów, które przebywają w schronisku. Zachęcały również do odwiedzin zwierząt, które są spragnione głaskania i pieszczot.
Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za przyniesione rzeczy, a wolontariuszom ze Schroniska "Disel" za odwiedziny.