Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Logowanie

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

05199846
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
321
878
1199
18210
21125
5199846

Statystyki

Użytkowników:
430
Artykułów:
1566
Odsłon artykułów:
1249495

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Warsztaty plastyczne

28 września klasy siódme pod opieką pani wicedyrektor Moniki Chojnackiej, wychowawczyń Joanny Monety, Barbary Witkowskiej oraz pani Sylwii Rosół pojechały na warsztaty plastyczne do Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie. Warsztaty były nagrodą dla naszej szkoły za duże zaangażowanie uczniów w konkursie plastycznym.

Na miejscu przywitał nas Prezes Fundacji, pan Leszek Warmbier, który w interesujący sposób opowiadał o szukaniu inspiracji w sztuce oraz poprowadził wesołe zajęcia integracyjne na świeżym powietrzu. Wokół starego dworku, w którym znajduje się Galeria twórczości dzieci i młodzieży roztacza się piękny park ze starymi drzewami i ciekawymi roślinami. Wtopione rzeźby tworzą niepowtarzalny klimat miejsca, do którego z przyjemnością się wraca. Kolejnym punktem programu było wspólne ognisko i posiłek. Posileni udaliśmy się do pracowni, gdzie czekały na nas panie artystki i malowanie na szkle. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy. Zatopieni w malowaniu stworzyli niepowtarzalne kompozycje abstrakcyjne inspirowanie jesiennymi motywami. Każda praca to bogaty świat wyobraźni, kolorów i tego co w duszy gra. Wyposażeni w swoje małe dzieła i miłe wspomnienia wyruszyliśmy w drogę powrotną. Uczniowie na zakończenie otrzymali na pamiątkę klasowe zdjęcia.