Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Logowanie

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

05199843
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
318
878
1196
18207
21125
5199843

Statystyki

Użytkowników:
430
Artykułów:
1566
Odsłon artykułów:
1249492

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

W sadzie

 Jesień to czas zbiorów warzyw i owoców, dlatego 14 września uczniowie klas II a oraz II b SP wybrali się do sadu Państwa Wesołowskich w miejscowości Chromowola. 

       Sady, wypełnione po brzegi bogactwem witamin, zachęcały do zjadania przepysznych, zdrowych owoców. Dzięki uprzejmości właścicieli sadu, dzieci mogły zobaczyć drzewa pełne rumianych jabłek. Drugoklasiści byli zachwyceni wieloma odmianami owoców i podziwiali je podczas przejażdżki kolejką pośród drzew, a zapach i błyszcząca skórka jabłek były najlepszą zachętą do spożywania witamin. Oprócz jabłek uczniowie mogli także wejść na plantację borówek i oczywiście spróbować również i tych pysznych i zdrowych owoców.
      Mieliśmy okazję na własne oczy zobaczyć, które jabłka są najbardziej dojrzałe ( za pomocą tzw. testu skrobiowego),  sprawdzić jak zimno jest w chłodni, w której przechowuje się jabłka przeznaczone do sprzedaży, jak wyglądają maszyny do zbierania tych pięknych i soczystych owoców.
      Dużą niespodzianką okazała się wizyta w nodze wiatraka. 
      Poczęstowani przez właścicielkę sadu pysznym ciastem i ciepłą herbatą oraz kawą (to dla Pań), mogliśmy wracać do domów.Wszyscy uczestnicy wycieczki dodatkowo zostali obdarowani pachnącymi i soczystymi jabłkami.
     Wycieczka do sadu była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na uczniach wiele pozytywnych emocji.
    Serdecznie dziękujemy Państwu Wesołowskim za zaproszenie, życzliwość i hojność. Życzymy samych udanych zbiorów.