Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Aplikacja mobilna (android)

Logowanie

Lubisz? - kliknij /wyślij link

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

04705223
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
923
1136
12984
46148
70407
4705223

twoje IP: 54.224.91.58

Statystyki

Użytkowników:
494
Artykułów:
1463
Odsłon artykułów:
1058912

Odwiedza nas 52 gości oraz 1 użytkownik.

Wojewódzki Konkurs „Humanista Roku”

Tomasz Czajkowski zajął 2. miejsce i uzyskał tytuł laureata konkursu.
Alicja Banasiak uzyskała tytuł finalistki konkursu.

11 maja 2018 roku dwoje uczniów naszego Kolegium: Alicja Banasiak i Tomasz Czajkowski wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie „Humanista Roku”, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu Górnym, który odbył się w budynku Collegium Humanisticum w Toruniu.

Konkurs przebiegał pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, jego współorganizatorem był Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na teście znajdowało się 150 rozmaitych pytań dotyczących języka polskiego, historii, literatury, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze i świecie współczesnym. Można było znaleźć pytanie o polskich noblistów, najważniejsze budynki świata, obrazy znanych artystów, ale również o piłkarzy, hipisów, punków czy popularnym serwisie muzycznym – Spotify. Po zakończonym teście trwającym 70 minut uczestnicy udali się na przerwę i mały poczęstunek. Następnie można było wysłuchać wykładu dr. hab. Jarosława Centka pt. „Pierwsza wojna światowa – klęska trzech zaborców”. I nadszedł czas na wyczekiwane zakończenie i ogłoszenie zwycięzców. Nasza szkoła brała udział w konkursie „Humanista Roku” po raz pierwszy, ale od razu zdobyła duże osiągnięcia.

Należy również zaznaczyć, że w zmaganiach konkursowych brało udział aż 93 uczestników, którzy także prezentowali wysoki poziom i konkurencja z nimi była nie lada wyzwaniem.

Opiekun dydaktyczny: mgr Elżbieta Kłosińska.

Gratulujemy i życzymy dalszych naukowych sukcesów!