Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Logowanie

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

05153431
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
413
542
413
13948
144348
5153431

Statystyki

Użytkowników:
430
Artykułów:
1566
Odsłon artykułów:
1214690

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Klasa 7a i 7b na Wydziale Chemii UMK

Podczas Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu klasy siódme 24 kwietnia 2018 roku uczestniczyły w ciekawych zajęciach edukacyjnych na Wydziale Chemii UMK.

Najpierw młodzież miała okazję bliżej poznać jedną z pracowni wydziału oraz osobiście, wykonując szereg eksperymentów chemicznych, uczestniczyć w interesujących warsztatach pt. „Zaginanie czasoprzestrzeni – zabawa z chemią”, poprowadzonych przez dr hab. Iwonę Szymańską i dr Magdalenę Barwiołek z Katedry Chemii Analitycznej i Spektroskopii Stosowanej UMK oraz mgr Piotra Madajskiego z Pracowni Analiz Instrumentalnych UMK. Także studenci i doktoranci przygotowali dla uczestników zajęć wiele interesujących, efektownych pokazów i doświadczeń. Było kolorowo i wybuchowo. Następnie w sali Audytorium uczniowie zapoznali się z listą pierwiastków chemicznych niezbędnych do życia człowieka, która zabrzmiała także w rockowym i popowym rytmie przebojów wszechczasów. Wykład z pokazem pt. „Chemiczna lista przebojów” poprowadziła dr hab. Magdalena Ligor z Katedry Chemii Środowiska i Bioanalityki UMK.

Pobyt na Wydziale Chemii był dla uczniów niezwykłym doświadczeniem. Po raz kolejny przekonali się, jak wiele można się nauczyć świetnie się przy tym bawiąc.