Kolegium Kujawskie X.X. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzienniczek el. - aplikacja mobilna:

Logowanie

Translator

Polish Belarusian Chinese (Traditional) Czech Dutch English French German Hebrew Irish Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian Yiddish

Odwiedziło nas

05153482
dziś
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogólnie
464
542
464
13999
144348
5153482

Statystyki

Użytkowników:
430
Artykułów:
1566
Odsłon artykułów:
1214720

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Prestiżowe studia bez matury?

Cóż, o tym nie może marzyć nawet dziewczyna, która już niejedno swoje marzenie spełniła.
Anna Pawłowska, uczennica klasy IIIa LOTS, która w piątek odbierze świadectwo ukończenia szkoły (jak zawsze będzie to „świadectwo z paskiem”), maturę musi zdać, z czym, jestem przekonana, da sobie doskonale radę, ale już dzisiaj może być pewna, że zostanie przyjęta na wybrany przez siebie wydział prawa, między innymi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie czy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Takie uprawnienia daje jej tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie, do której przystąpiło w tym roku ponad 1700 licealistów z całej Polski. Po dwóch etapach (na pierwszym i drugim trzeba było rozwiązać test z wiedzy prawniczej, na drugim dodatkowo napisać wypracowanie o Naczelnym Sądzie Administracyjnym - tu Ania zajęła trzecie miejsce w województwie) w Ostrołęce spotkało się 24 marca pięćdziesięciu pięciu młodych wielbicieli Temidy, by przed komisją odpowiadać ustnie na trzy pytania. Anię pytano o warunki przeprowadzania mediacji w postępowaniu karnym, charakterystykę aktów prawnych wydawanych w Monitorze Polskim i genezę oraz cele Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Nieczęsto zdarzają się w gronie uczniów naszej szkoły olimpijczycy, dlatego cieszy fakt, że do nich dołączyła tegoroczna maturzystka, która o studiowaniu prawa zaczęła marzyć już w piątej klasie.